Chrome’dan Bir Google Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Chrome’dan Bir Google Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Google Chrome, çalışması için bir Google hesabına ihtiyaç duymaz. Google hesaplarından birini veya tümünü
Ana Sayfa Gündem, Son Dakika 5 Ocak 2022 47 Görüntüleme

Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel’den Mecliste Önemli Açıklamalar

BAŞKAN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL: EFES SELÇUK’U SİYASETİN ÜZERİNDE TUTARSAK HİÇBİR GÜÇ BİZİM ÖNÜMÜZDE DURAMAZ

Efes Selçuk’ta 2022 yılının ilk meclis toplantısında Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, önemli açıklamalarda bulundu. Bir yıl görev yapacak ihtisas komisyonlarına üye seçimi yapılan toplantıda Efes Alan Yönetimi Planı da meclisten oy birliğiyle geçti.

Yılın ilk meclis toplantısının önemli gündem maddelerinden biri olan Efes Alan Yönetimi Planı da belediye meclisinde görüşüldü. Planın oylamaya sunulmasından önce Efes Müzesi Müdürü ve Alan Başkanı Cengiz Topal, Efes Selçukun Dünya Mirası listesine giriş sürecine ilişkin bir sunum yaptı.

ALAN YÖNETİM PLANINA MECLİSTEN OY BİRLİĞİ

UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil olan bileşenleri kapsayan Efes Selçuk bölgesinin kültürel ve doğal mirasının korunarak gelecek kuşaklara aktarılması için stratejik plan niteliği taşıyan, 2022- 2027 yıllarını kapsayan Efes Alan Yönetim Planı, UNESCO Dünya Miras Komitesine iletilmek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gönderilebilmesi için belediye meclisinden geçmesi gereken plan oy birliğiyle kabul edildi.

EMITT FUARI ÇOK ÖNEMLİ

Ocak ayı meclisinde dilek ve temenniler kısmında konuşan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel yaklaşan turizm sezonunun iyi geçmesi için temennide bulunarak; Dünyanın beş önemli turizm fuarından bir tanesi olan EMITT Fuarı öncesinde geçen hafta turizmcilerle birlikte bir toplantı yaptık. Travel Turkey Fuarı’na gittiğinizde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gittiğinizde Celsus Kütüphanesi ile karşılaşıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Türkiyenin dünyaya açılan penceresi Efes Selçuk’un ise bundan daha fazla yararlanılması gerektiğini belirten Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, UNESCOya girmiş bulunan Efes Selçukun, Efes Selçuk Belediyesinin gerçekleştirdiği kapsamlı tanıtım çalışmalarının ve yatırımların verdiği güçle hak ettiği yerini bulması gerektiğini vurguladı. Başkan Ceritoğlu Sengel, “Efes Selçukun gerçek sahibinin kim olduğunu göstermek adına EMITT Fuarı’na katılımımızı çok önemsiyorum” dedi.

HÜKÜMET KONAĞI ALANI BİZE TESLİM EDİLDİĞİNDE…

Kent gündemini ilgilendiren konulara dair de önemli açıklamalar yapan Başkan Ceritoğlu Sengel, yıkımı gerçekleşen Hükümet Konağı Alanı’nın planlarda Belediye Hizmet Alanı olarak görüldüğünü belirterek; Biz de oraya uygun bir düzenleme yapmak istiyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından dava açılmıştı. O davanın ilkini biz kazandık.” dedi ve açılan ikinci davanın kaybedilmesine karşın, İstinaf Mahkemesine başvurduklarını belirtti. Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, “Şimdi insanlar sorarlar belediye neden buraya bir şey yapmıyor diye yer bizim değil. Biz orası bize teslim edildiğinde projesini çizdiririz.” diyerek hukuki sürecin tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.

BAŞKA EFES SELÇUK YOK

2022 yılının ilk meclisinde değerlendirmede yapan Başkan Ceritoğlu Sengel; Biz 2,5 yılı hiç ama hiç mazlum edebiyatı yapmadan, yüksünmeden, gururla, kimi zaman tökezleyip düştüğümüzde de elimizde bir avuç toprakla kalkmayı bilen kocaman bir Selçuk Belediyesi ekibi olarak geride bıraktık. Üzerimize çamur atarlar, ama üzerimizi silkeleyip, omurgamızı dik tutup yürümeye devam ederiz. Geri kalan 2,5 yıl boyunca ben, çalışma arkadaşlarım, meclis üyelerim ve hepimizin desteğiyle aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Çünkü başka Efes Selçuk yok. Efes Selçuk aleyhine oyun oynanmasını ne biz ne de burada yer alan 15 meclis üyesinin hiçbiri istemez. Biz yolumuza devam edeceğiz. 2022 yılı, eğer inancımız kaybetmezsek, birbirimize olan güvenimizi kaybetmezsek, birbirimize çelme takma derdine düşmezsek ve Efes Selçuku siyasetin üzerinde tutarsak, hiçbir güç bizim önümüzde duramaz” dedi.

TURİZMDEN BEKLENTİ YÜKSEK, SALGIN ÖNLEMLERİ KRİTİK

Önümüzdeki turizm döneminde beklentinin ve verilerin Efes Selçuk için çok olumlu olduğunu belirten Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, yeniden artışa geçen salgın verilerine yönelik de önlemlerin ve çalışmaların önemini vurgulayarak aşının gerekliliğini hatırlattı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.