Chrome’dan Bir Google Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Chrome’dan Bir Google Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Google Chrome, çalışması için bir Google hesabına ihtiyaç duymaz. Google hesaplarından birini veya tümünü
Ana Sayfa Gündem, Son Dakika 31 Aralık 2021 41 Görüntüleme

İzmir Konak Misak-ı Milli Ortaokulu’ndan uluslararası gurur

Devlet okulu olan İzmir Konak Misak-ı Milli Ortaokulu’nun öğretmenleri ve öğrencileri uluslararası projelerde Türkiye’yi başarılı bir şekilde temsil ediyor.

İzmir Konak Misak-ı Milli Ortaokulu öğretmenleri, KA227 Erasmus+ 2020-1-SE01-KA227-SCH-092462 numaralı ErasMUSeum “Digital Erasmus Museum Learning” isimli Erasmus projesi kapsamında Yunanistan’da, Yunan, İspanyol, Romanyalı meslektaşlarıyla bir araya geldi.

Yunanistan’ın “Museum of Contemporary Art of Florina” kurumu tarafından organize edilen toplantıya; Misak-ı Milli Ortaokulu adına Okul Müdürü Ergün BAYLAN (Proje Yasal Temsilcisi), İngilizce öğretmeni İnci ÖNDERLİ (Proje İrtibat Kişisi), Matematik öğretmeni Pembe BABACAN (Gerçekleştirme Görevlisi) katıldı.

Üç günlük toplantı süresince Museum of Contemporary Art of Florina Kurumu tarafından müzelerin eğitim amaçlı kullanımına yönelik Web 2.0 (Google Drive, Google Dokümanlar, Google Tablolar, Google Slaytlar, Google Keep, Google Forms, Mentimeter, Kahoot) araçları tanıtıldı.

Arttırılmış gerçeklik gözlükleri ve yeni nesil teknolojik araçların müzede eğitim amaçlı kullanımına yönelik eğitim verildi. Müze eğitimi için önemli olan ve eserlerin sergilenmesinde kullanılan farklı teknikler ve bu tekniklerin eğitime entegrasyonu, atölye çalışmalarının müze eğitimindeki önemi üzerine çalışmalar gerçekleştirildi.

2022 Yılında yapılacak Öğrenme-Öğretme-Eğitim toplantıları ( LTT/Learning -Teaching –Training) ve Uluslararası Proje Yönetim Toplantılarına (TPM/Transnational Project Meeting) yönelik planlamalar yapıldı. Proje fikri çıktı kapsamında yapılacak olan; öğretmen-öğrenci ve velilerin eğitimine yönelik oluşturulacak platforma ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

Öğrencileri de 12 ülkenin öğrencileriyle buluşmuştu

İzmir Konak Misak-ı Milli Ortaokulu, öğrencilerinin farklı kültürleri tanımaları ve İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri amacıyla özel kolej gibi N.E.W.S. eTwinning isimli uluslararası projeyi 2021 yılı Mayıs ayında hayata geçirmişti.

N.E.W.S. eTwinning isimli projeyle İzmir Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencileri 12 Avrupa ülkesinden yaşıtlarıyla çevrimiçi bir araya geldi. 12 ülke öğrencilerinin İngilizce kaleme aldıkları haberleri Türkçeye çevirdiler.

Fotolu: İzmir Konak Misak-ı Milli Ortaokulu Müdürü Ergün BAYLAN, İngilizce Öğretmeni İnci ÖNDERLİ, Matematik Öğretmeni Pembe BABACAN, Yunanistan’da düzenlenen “Digital Erasmus Museum Learning” isimli Erasmus projesi toplantısında Türkiye’yi temsil etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.