Chrome’dan Bir Google Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Chrome’dan Bir Google Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Google Chrome, çalışması için bir Google hesabına ihtiyaç duymaz. Google hesaplarından birini veya tümünü
Ana Sayfa Eğitim 16 Aralık 2021 56 Görüntüleme

Küresel ısınmayı sınırlamak insanlığın devamlılığı için şart

Hisar Okulları’nın 25. yılı onuruna düzenlediği konferans dizisinde bu yıl geleceğin asıl sorunları konuşulacak

Pandemiyle birlikte insanlığın daha fazla farkına vardığı iklim krizi ve küresel ısınmanın olumsuz sonuçları yeryüzündeki tüm toplumlar üzerindeki baskısını hissettiriyor. Dünyadaki doğal kaynaklardan bugüne dek neredeyse sınır tanımadan faydalanan insanoğlu, artık attığı her adımı iki kere düşünmek zorunda. Bireyler ve kurumlar; insanlığın ve yeryüzünün devamlılığı için küresel ısınmanın 1.5 dereceyle sınırlanması gerektiğine dikkat çeken bilim insanlarının uyarılarını artık kulak ardı edemiyor. Bu hedefe ulaşmak için herkesin atabileceği bazı adımlar var.

Hisar Okulları bu bilgilerin ışığında; 25. Yılı onuruna geçen yıl başlattığı konferans dizisine geleceği merkezine alarak, 2021/2022 akademik yılında da devam ediyor. Hisar Okulları İnovasyon Merkezi liderliğinde, “Hisar Konuşmaları: Artık İşin Aslını Konuşalım” teması ile düzenlenen dizinin ilk konuğu Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton. Vinton’un konuk olacağı yayın; 17 Aralık 2021 Cuma günü saat 13.30’da okulun Youtube kanalı üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek. Yayın okulun “Açık Kaynak” yaklaşımı doğrultusunda tüm Türkiye’den öğrenciler, eğitimciler ve ailelere de açık olacak.

Vinton, sürdürülebilirlik konusunu kapsamlı olarak ele alacak

Luisa Vinton Kasım ayında Glasgow’da gerçekleşen ve kritik önem taşıyan COP26 İklim Değişikliği Konferansına dair izlenimlerini paylaşacak. Vinton aynı zamanda sürdürülebilirlik konusunu tüm alt başlıkları ile ele alarak Birleşmiş Milletler’in yürütmekte olduğu kapsamlı çalışmalara da değinecek. Sürdürülebilirlik alanında çeşitli çalışmalar yürüten Lise İngilizce Bölüm Başkanı Ned Entrikin ve COP26’ya katılmış 12. sınıf öğrencisi Hazal Kara konferansa katkı sağlayarak, konuk Louisa Vinton’a ilgi çekici sorular yöneltecek.

Konferans dizisi bu yıl geleceğe dair tartışmaları bir adım daha ileri götürecek

Konferansın bu yıl geleceğe dair tartışmaları bir adım ileriye götürerek; yeryüzü, insanlık ve diğer tüm canlılar için sürdürülebilir bir sistem yaratmak üzere mevcut sorunları masaya yatırmak, çözüm önerilerini ve neler yapılabilir sorularını tartışmayı amaçlıyor. Hisar Okulları; Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı’nın bir girişimi olan Global School Programının bir üyesi olarak, bu konferans serisi ile başta öğrenciler ve eğitmenler olmak üzere tüm toplumda BM Küresel Kalkınma Hedefleri (UN-SDG) ile ilgili farkındalık yaratmayı istiyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.